SEO

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnternet ve teknoloji hızla gelişirken internet dünyasında kazanılan para, gerçek dünyada kazanılan paradan kat kat fazla olmaya başladı. Youtube kanalı açanlar bile videolar ile yılda milyon dolarlar kazanırken, Niş adlı siteler de içerikleri ile diğer sitelere nazaran fazla kazanmaktadır. Bunların hepsi SEO yani Search Engine Optimization ile kanallarını ve sitelerini üst sıralara taşıyarak daha fazla ziyaretçi çektiklerinden dolayı kazanmaktadırlar. Bir site ne kadar kaliteli içeriklere sahip olursa olsun arama motorlarında üst sıralarda yer almıyor ise tek sebebi SEO uyumlu makale nedir, nasıl yazılır konularını bilmediğinden dolayıdır. Bu sitelerde iç ve dış SEO yapılmadığı için arama motorlarında dahi gözükmeyecektir. Ancak iç SEO ayarlarının yanı sıra Backlink, sosyal medya reklamları, Adwords tarzında reklam şirketleri ile sitenin ziyaretçi oranı kısa sürede daha fazla olacaktır. Burada verilmek istenen bilgi de budur. SEO hakkında bilinmesi gerekenler.

İç ve Dış SEO

iç ve dış seo

SEO, yeni bir teknoloji olduğundan dolayı her zaman yenilenen bir sistemdir. Bundan dolayı SEO yaparken güncel SEO bilgilerini takip etmeniz, arama motorlarının algoritmalarını anlamanız gerekmektedir. Ayrıca SEO iki farklı dalda olduğu için hem iç hem de dış SEO kurallarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Arama motorlarının algoritmaları da sürekli değiştiğinden dolayı geri kalmamanız ayrıca önerilir. Bundan birkaç yıl önceki arama motor algoritmaları ile şimdi ki algoritma farklı olduğu gibi SEO yaparken eski teknikleri kullanırsanız bir sonuç alamayacaksınız. Bu yüzden ne kadar güncel ve yenilikçi kalırsanız, sizin için o kadar iyi olacaktır. Ara motoru optimizasyonu uzmanı olmak ve kaliteli makaleler çıkarmak için çok zamana ihtiyacınız var. Kısa sürede olmayacağı gibi tek bir teknik ile olacak iş de değildir. Bundan dolayı SEO konusunda uzman olmayanların çoğu ya ders alarak öğrenmektedir. Ya da siteleri için SEO ajansları ile anlaşarak ilerleme kaydetmektedir. Google gibi büyük arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için işini bilen ajanslar ile kaliteli işler yapmanız, size için hem vakit hem de nakit olarak avantaj sağlayacaktır.

Etiket ve Anahtar Kelimelerin Önemi

seo uyumlu içeirik

SEO hakkında bilinmesi gerekenlerden bir diğeri ise siteni optimizasyonu ve anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler sizi arama motorlarında ziyaretçilere gösterecektir. Ancak kilit anahtar kelimeleri seçmeniz çok önemlidir. Sitenin ziyaretçi alabilmesi için anahtar kelimelere önem vermeniz ve resim optimizesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer resim kalitesi çok yüksek ise ziyaretçinin sitenize girme hızı yavaşlayacaktır. Bu yüzden ideal boyutlarda resimlerinizi ayarlayıp sitenize eklenen resimlere de anahtar kelimeleri ekleyerek daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu yüzden SEO ikiye ayrılmaktadır. İç SEO yaparken birçok insanın yaptığı hata resimlere ve anahtar kelimenin yanı sıra etiketlere de önem vermemesidir. Etiketler içeriklerin adı üstünde etiketidir. Anahtar kelime ise arama motorlarında çabuk bulunmasını sağlarken, resimlerde de anahtar kelime yazmanız görsel arama motorlarında size avantaj sağlayacaktır.

seo uyumlu makale hakkında herşey

Youtube gibi video platformlarında da etiket ve anahtar kelimeler bulunmaktadır. Video ekledikten sonra başlık, içerik, etiket ve anahtar kelimeleri iyi seçerseniz, izlenmesi sizden fazla olanların bile önüne geçebilirsiniz. Bu yüzden SEO her anlamda çok önemlidir. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarında da reklam yapmanız, Adwords gibi reklam şirketlerinden de yararlanmanız size daha fazla ziyaretçi sağlayacaktır. Bu da arama motoru optimizasyonun kurallarından bir tanesidir. Kaliteli içeriklerinizi SEO ile taçlandırarak daha geniş kitlelere ulaşabilir, sitenize daha fazla ziyaretçi çekere arama motorlarından kısa sürede yükselebilirsiniz.

Etiket

Son İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Webmaster: HuseyinFiliz.com.tr
Close